Zamieć
Zamieć
« Powrót
ZANIM ZAMIECIESZ……

Szanowni Zawodnicy,
Dziękujemy bardzo za to, że zdecydowaliście się wziąć udział w naszej imprezie. Jak zawsze postaramy się najlepiej jak potrafimy żeby było bezpiecznie, wesoło, przyjaźnie i oczywiście trudno a na koniec żebyście wrócili do domu ze wspomnieniami na cały rok.
By tak właśnie wyszło i Wy musicie pamiętać o paru ważnych rzeczach:
Po pierwsze:
Jak wiecie, zapisaliście się na bezdyskusyjnie najtrudniejszy zimowy i jeden z najtrudniejszych w ogóle ultramaratonów w Polsce. Trasa jest bardzo wymagająca pod względem technicznym i wydolnościowym i niestety wbrew oczekiwaniom paru z Was – SZLAKÓW NIE ODŚNIEŻAMY .
Jak zawsze trasa będzie bardzo dobrze oznakowana, ze szczególnym uwzględnieniem punktów niebezpiecznych gdzie będzie trzeba zachować szczególną ostrożność. Jednak, kiedy dodacie do tego śnieg, temperaturę, czas i ilość okrążeń robi się naprawdę ciężko.
Zatem zdecydowanie polecamy:
- raczki – mniejsze lub większe
– na oblodzone i strome miejsca kije trekkingowe
– gogle – na górze wieje jak nie wiem co i naprawdę niewiele widać,
- spory zapas skarpet – nie za ciekawie się biega z mokrymi i zziębniętymi stopami
- jeśli ktoś ma więcej niż jedną parę butów TERENOWYCH -weźcie koniecznie
- grube rękawice, żeby mogły amortyzować upadki i ewentualnie łapać się gałęzi
- buff lub chusta na paszczę bo wieje
Po drugie:
PRZECZYTAJCIE REGULAMIN!!!! – choć raz – żeby np. wiedzieć, że sprawdzamy wyposażenie obowiązkowe.
Przypominamy jednocześnie, że nie dyskutujemy z obowiązkowymi rzeczami – nie masz – nie biegniesz!!
Kategorycznie ZAKAZUJEMY alkoholu i innych substancji odurzających. Wiemy, że jak mówią „jeden na  rozgrzewkę” nie zaszkodzi, ale u nas najważniejsze jest bezpieczeństwo. Stawcie się na odprawie. Będziemy mówić o szczegółach, trasie, bazie i wszystkim co może się przydać.
Po trzecie:
Bez względu na założenia jakie teraz macie czyli czy chcecie wygrać czy tylko zaliczyć parę okrążeń trzymajcie równe tempo. Nam wyszło, że ok 2-2,5 godz na pętlę to całkiem przyzwoicie.
Pamiętajcie, że każdy z Was musi zaliczyć jedną pętlę ale nie musicie biegać non-stop. Można się przespać, odpocząć, itp. To nie mistrzostwa świata ale impreza,  która ma Wam pokazać piękno gór za dnia i nocą, pozwolić pokonać własne słabości ale przede wszystkim dobrze się bawić.
Po zrobionej pętelce nie siedźcie za długo w bazie – ciężej będzie ponownie wyjść. Nie jedzcie za dużo – źle się będzie biegło. Jedzenia i picia będzie w bród ale pamiętajcie, że macie biegać
Po czwarte:
Gramy fair i nie skracamy.
Zdajemy sobie sprawę, że można wejść na szczyt szybciej i łatwiej ale nie na tym polega zabawa. Pomijając fakt, że grozi za to dyskwalifikacja bo to niebezpieczne ze względu na narciarzy, to jest to po prostu oszustwo i kropka.
Po ostatnie:
Na trasie w trakcie zawodów pojawią się nasze patrole – będą sprawdzać znakowanie, Wasze samopoczucie i w ogóle stan trasy.
W bazie zawsze będzie lekarz a nad całością czuwa GOPR.
Jeśli macie pytania – pytajcie, nurtujcie i gnębcie ale najpierw przeglądnijcie stronę i regulamin. Wiele odpowiedzi już tam jest, zwłaszcza w zakładce FAQ

 

SPONSORZY:

 

   

     

   

MEDIA:


  

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB