ZAMIEĆ 24h na Skrzyczne
ZAMIEĆ 24h na Skrzyczne

POZOR  to letnia kopia pierwszego w Polsce 24-godzinnego Górskiego Ultramaratonu Zimowego ZAMIEĆ 24H  rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku.  Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza – Skrzyczne – Baza, w przeciągu 24 godzin.

Uwaga: trasa POZORA nie jest trasą ZAMIECI - patrz zakładka TRASA

 

Pierwszą edycję POZORA zaczynamy 11 Sierpnia 2018 roku o godzinie 12:00 na płycie Amfiteatru w Szczyrku i kończymy, zgodnie z założeniem, po 24 godzinach 

 

Zasady są takie same jak w przypadku Zamieci.

Dopuszczamy start Zawodników Indywidualnych oraz w Zespołach dwuosobowych, w konfiguracjach KK, MM, MIX.
Aby być sklasyfikowanym każdy Zawodnik musi ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (ten w Zespole również).  Zwycięzcą jest Zawodnik / Zespół, który w czasie 24h pokona największą ilość pełnych pętli.
Każdy uczestnik w trakcie trwania Zawodów sam decyduje o strategii:
można biec bez przerwy lub pójść się przespać.
Zespoły mogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co 5. Sami decydują jak rozłożyć siły.
Obowiązuje pomiar czasu elektroniczny. Drugi punkt kontrolny mieści się na szczycie Skrzycznego. Zabronione jest bieganie ”pod prąd” – czyli w odwrotnym kierunku niż ustalona trasa.
W Bazie Zawodów do dyspozycji Zawodników będzie punkt żywieniowy z ciepłymi daniami i gorącymi napojami.

 

Miasto Szczyrk zachęca do zaplanowania sobie dłuższego pobytu w tym urokliwym mieście. A niezwykle ciepli i gościnni okoliczni Górale chętnie ugoszczą Was czym chata bogata.

 

FAQ - ponieważ pewne pytania od Was się powtarzają, w związku z tym oto garść odpowiedzi na te najbardziej nurtujące:

 

1. Pakiet startowy wydajemy po okazaniu dokumentu tożsamości. Wyposażenie obowiązkowe sprawdzamy przed startem, po odprawie - na płycie Amfiteatru.
2. Depozyt będzie - ale pamiętajcie, nie odpowiadamy za to co tam włożycie, cenne rodowe pamiątki zostawcie w domu
3. Dostępny duży bezpłatny parking tuż przy Bazie i na terenie Amfiteatru
4. Ciepły bufet w Bazie będzie dostępny dla Zawodników POZORA przez 24h - ale pamiętajcie by zabrać coś ze sobą na trasę – wodę, batony, żele!
5. W Schronisku na szczycie Skrzycznego, przez całe 24h możecie napić się gorącej herbaty i nawet coś zjeść ale nie traktujcie Skrzycznego jak punkt odżywczy - za herbatę i inne przyjemności będzie trzeba w Schronisku zapłacić
6. Pomoc techniczna NA TRASIE biegu jest ZABRONIONA:

nie dopuszczamy ”dokarmiania” Zawodników, podawania kijków na trasie itp., dozwolone kibicowanie, oklaskiwanie i fotografowanie. Zawodnikowi z supportem grozi dyskwalifikacja.

Traktujcie innych Zawodników tak jak sami chcielibyście być potraktowani i grajcie fair.
7. W każdej chwili po ukończonej pętli czyli po przekroczeniu linii Mety – Zawodnik może zejść aby odpocząć. Może pojechać do swojej kwatery i wrócić po kilku godzinach aby kontynuować zawody. Jeśli podejmiecie decyzje o zakończeniu zabawy – koniecznie zgłoście to w pkt mierzenia czasu - byśmy Was nie szukali po nocy w lesie!
8. W bazie możecie cieszyć się wsparciem osób towarzyszących – pamiętajcie jednak – spożywanie alkoholu oznacza dyskwalifikację Zawodnika.
9. Rywalizacja Zespołowa:
- Zawodnicy w sztafecie mogą pętle pokonywać wspólnie ale zaliczenie 1 pętli oznacza w tym przypadku pokonanie jej dwukrotnie; każdy Zawodnik musi mieć minimum 1 pętlę 'w nogach'
- Kontuzja w zespole: czy w przypadku gdy jeden z pary “złapie” kontuzje drugi może nadal biec? oczywiście jest taka możliwość ale pod warunkiem, że kontuzjowany Zawodnik zaliczył przynajmniej jedno pełne okrążenie.

UWAGA: bieg w parze – nie zalicza tego samego okrążenia dwóm osobom.

10. szybki POZOR - nie ma limitu czasu - jeśli ktoś chce się ścigać to się ściga, inni mogą zrobić trasę spacerowo. 

 

 

Macie pytania, wątpliwości – piszcie na maila: aktywnebeskidy@gmail.com

 

SPONSORZY:

     

          

 

 

MEDIA:


  

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB