ZAMIEĆ 24h na Skrzyczne
ZAMIEĆ 24h na Skrzyczne

Warunki na trasie

Wciąż pytacie jaka trasa... 

Odpowiedzi udzieli Wam sam Ojciec Dyrektor - w szczególnym wywiadzie dla Radia Katowice

Autor: Marcin Rudzki

 

 

 

WAŻNY Komunikat

1. Bardzo Was kochamy ale jak to w każdym związku rodzice- dzieci są momenty krytyczne. Mamy już od dawna stronę internetową w celu zapisów (zakładka ZAPISY), oraz informacji (zakładka INFO and FAQ). Ta druga zdaje się dla części z Was jest bardzo niedostępna/niewidoczna/nieosiągalna a szkoda bo tam własnie można znaleźć odpowiedzi na najbardziej palące pytania tygodnia, czyli: 'gdzie to jest?', 'kiedy się zaczyna?', 'czy można się zapisać?', 'czy dostanę pakiet?' CZYTAJCIE prosimy

2. Jak już informowaliśmy i to nie w żartach, w Szczyrku praktycznie NIE MA miejsc parkingowych. Te, które są, potrzebne są obsłudze a parę, które pozostało na pewno szybko zniknie. To nie 'nasza wina, brak przygotowania czy nieogarnięcie tematu' jak część z Was sugeruje a jedynie niespotykana od lat ilość śniegu, z którą ludzie sobie po prostu nie radzą. Proszę to wziąć pod uwagę jadąc do nas. Niestety, nikt nie był zainteresowany autobusem ZebraBus.pl, który dla Was przygotowaliśmy, a szkoda. Ogłaszajcie przejazdy - razem jest naprawdę fajniej. Próbujcie się zmieścić do jednego auta w czterech, nie przyjeżdżać każdy swoim i jeśli to możliwe parkować przy kwaterach. Jeśli ktoś ma daleko, można zawsze podjechać skibusem - są za darmo! Tak dla wszystkich, nie tylko narciarzy.

3. Podróżując do Szczyrku weźcie poprawkę na weekend i narciarzy. W Piątek wieczorem może nie być najgorzej ale w Sobotę lepiej być najpóźniej o 8.00, potem możecie nie zdążyć na rejestrację/odprawę/start.

4. Bardzo poważnie potraktujcie wyposażenie obowiązkowe. Jasne, że znajdą się tacy, którzy stwierdzą, że nie takie rzeczy robią przed śniadaniem, ale dla większości będzie to trudna impreza. Lepiej zabrać dodatkowe, cieplejsze ubrania/buty/skarpety. Cała noc i dzień to mróz no i te ogromne ilości śniegu. Nie kozaczymy - myślimy. To tylko bieg - palce i inne wystające części ciała mogą się jeszcze przydać.

5. Bardzo prosimy, wręcz wymagamy by w sowim telefonie mieć zainstalowaną aplikację RATUNEK . GOPR nam pomaga ale wiadomo, że lepiej kiedy znajdą Was szybciej.

6. Nastawcie się na przygodę, miły czas, nieco wymagającą imprezę ale ogólnie na dobrą zabawę. Przyjeżdżacie do nas żeby się odstresować, nie zestresować. Czasem może być tak, że coś trwa dłużej bo jest Was bardzo dużo, ale bez stresu. Skrzyczne poczeka.

 

Film Zamieć 2018

Zeszłoroczna ZAMIEĆ była w historii tych zawodów na pewno najszybsza!

Padły rekordy trasy i okrążeń! Było zimno ale z niewielką ilością śniegu i prawie sucho!

Camcraft Studio przygotował dla Was fantastyczny skrót tego co było. Jak będzie w tym roku ? Już dziś wiemy, że na pewno dużo, duuuuużo trudniej.

A póki co - zapraszamy Was do oglądania :)

 

 

 

*****

 

FAQ - czyli najczęściej zadawane pytania

Na większość Waszych pytań odpowiedzieliśmy już w zakładce Info & FAQ

Zachęcamy do lektury. Nie na wszystkie wiadomości na FB jesteśmy w stanie odpowiedzieć od razu. Jest ich tyle co śniegu na Skrzycznym ... czyli baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo dużo! 

Dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z zakładką Info & FAQ

Dziękujemy za zrozumienie.

 

 

 

 

ZAPISY ruszyły ... 01 listopad 2018 19:08

Słowo się rzekło. Zapisy ruszyły

Jaka będzie ZAMIEĆ 2019? Tego nie wie nikt. 

Biorąc pod uwagę 20 st.C za oknem, 1 Listopada - to wszystkiego możemy się spodziewać.

Jednakże, jaka by ta aura nie była obiecujemy dołożyć wszelkich starań by nasza ZAMIEĆ na długo pozostała w Waszych głowach i Waszych sercach. 

A korzystając z okazji i zapraszając na nasze inne imprezy dzielimy się z Wami krótkim wywiadem jaki udzieliliśmy dla Radia Katowice podczas pierwszej edycji Trail Running Festiwal w Szczyrku. 

Opowiadamy co nieco o pomysłach naszego Ojca Dyrektora i jego fixum dyrdum na punkcie robaczków oglądanych z bardzo bliska :)  Zapraszamy do wysłuchania Radia na wizji i równocześnie ogromnie dziękujemy Radiu Katowice a w szczególności Tysi i Marcinowi Rudzkim za to, że znaleźli czas i zechcieli z nami porozmawiać. Dziękujemy ♥

ZAMIEĆ 2019

 

ZAMIEĆ 2019 - 6 EDYCJA

START 26 Stycznia

zapisy już wkrótce....

*** Zapraszamy ***

  

 

 

******************************************************

5 edycja ZAMIEĆ 24h, Podziękowanie

 

Minęło już trochę czasu a my wciąż mamy przed oczami Was wbiegających i wybiegających z bazy. Wciąż nam trochę zimno (bo trochę tam nas na dole wymroziło) ale jednocześnie bardzo ciepło jak sobie Was przypominamy. 
Jasne, że nie wszystko pewnie było jak sobie wymarzyliście, ale cały czas się uczymy i nawet przy 150 Zamieci wciąż będziemy się uczyć. 
Mamy nadzieję, że z grubsza Wam się podobało i jeszcze choć na pętelkę do nas wrócicie ;) 

A jeśli choć przez moment pomyślicie 'ale była przygoda' to będziemy spełnieni bo chcemy Wam serwować nie bieg jakich setki, nie zawody gdzie leci się na zawał serca ale przygodę, która Wami sponiewiera, nie zawsze będzie przyjemna ale będzie tylko Wasza niezależnie od wyniku i zapamiętacie ją na zawsze. 
Naturalnie, sami nic byśmy nie osiągnęli bez ogromnej pomocy Przyjaciół Zamieci i Im właśnie chcielibyśmy podziękować przede wszystkim. A są to:

Bardzo przyjazne Instytucje:

- Miasto Szczyrk a w szczególności Pani Dyrektor Sabinie Bugaj i Panu Burmistrzowi Antoniemu Byrdy za przychylność i wiarę, że Zamieć to wartościowa impreza Miasto Szczyrk
- Nadleśnictwu Bielsko i Nadleśnictwu Węgierska Górka za to, że pozwalają nam się bawić na swoim terenie 
- Centralnemu Ośrodkowi Sportowemu za coroczne wsparcie imprezy COS OPO Szczyrk
- GOPR Beskidy za czuwanie nad Wami cały czas
- Schronisko Skrzyczne za ogromne serce i gościnne progi 
Nasi hojni Sponsorzy, którzy ufundowali niesamowite nagrody:

- firmie Nutrend Polska 
- himalsport.pl a za ich pośrednictwem Grivel Polska i Julbo Polska
- LEDHQ.pl - latarki Ledlenser 
- LOMAN za piękne czapki
- RunnersClub.pl a z nimi SILVA Global, Dynafit, Reeebok 
- Ninja Park Jumpownia
- Centrum Wspinaczkowe Primaroca
- Vitaminowo 
- Nagonka Cykl Biegów Leśnych 
- Ski & Bike Cafeike Cafe
- Regatta Polska,
- Trail Calendars
- CA Sport Broker za ubezpieczenie Was wszystkich 'jakby co'

 

PRZYJACIELE i EKIPA, bez których nic by się nie udało:
- Roześmiana banda mega profesjonalnych i pracowitych krasnali z Pokojowego Patrolu, która jest sprawcą 90% sukcesu każdej Zamieci i bez których zwyczajnie nie byłoby całego tego latania
- Pani Maria i jej ekipa, jak co roku kucharząca nam przepyszności :)
- Przytulna Pracownia, czyli Gosia i Marta, które przygotowały fantastyczne zamieciowe Maskotki na bazie rysunków Waszych dzieci, zrobiły dla nas przepiękne zamieciowe kolczyki i przez całą imprezę oddawały się ciężkiej pracy nie szczędząc Wam przy tym uśmiechów w Bazie i w naszej restauracjo-kuchni
- Pan Bogdan Przybyła, który przygotował wszystko tak, że hulało jak złoto
- Herr Doktor Aleksander, któren niejednemu przyszył nogę i rękę nie szczędząc nici ni igieł, w wolnym czasie oddając się swemu hobby czyli wożeniu drwa taczkami ;)
- Michu Skrzypczyk, znakowacz i mega ogarniacz, który jak się okazuje wogóle nie potrzebuje spać i odpoczywać
- Seba, który oznakował caaaaaałłąąąą Baze, potem ją posprzątał a w międzyczasie niestrudzenie witał Was na mecie, noc to czy nie noc (a czaaaaasem robił też co innego choć miał spać :)
- Maro, który zużył do znakowania trasy tyle taśmy ile na całego BUT-a i dodał światełka i odblaski takie, że mieliśmy sygnały z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
- Magda i Roman, którzy rządzili bazą i kuchnią tak, że nie przejedliście wszystkiego (a był taki zakład ;)) taszczyli dla Was setki kilogramów warzyw i mięcha, podali Wam hektolitry rosołu i pomidorowej, wody i coli, ciastek i kawy,
i do samej Niedzieli nie brakło im tchu by cały grajdołek tak pięknie ogarnąć
- Honorata, która choć bardzo chciała odłożyła naukę do egzaminu by robić wszystko, co absolutnie było potrzebne (w tym naciskając spust startu wraz z Panem Burmistrzem) i to prawie bez snu (takich to 'robiom' teraz studentów)
- Matylda - choć najmłodsza, zasuwała na mopie bez mrugnięcia okiem, a naleśniki zrobione przez Nią były najsmaczniejsze
- Justyna, bo harowała jak wół i cały czas pytała co jeszcze ? 
- Miszczu Rejdioł Gaga oraz Maciek bo choć biegli znaleźli czas między rundkami na pomaganie
- No i Last but not Least, wszech Jedi obiektywu, władający jasną stroną dnia jak i ciemną stroną nocy Karolina Krawczyk i Jacek Deneka. Jeśli jest ktoś, kto potrafi wyrazić emocje Zamieci to tylko ONI i dlatego zawsze są bo zawsze będziemy ich zapraszać.

I na koniec - Wam. Bo jesteście, przyjeżdżacie, biegacie i jeszcze do tego wszystkiego się uśmiechacie i właśnie dlatego co roku robimy to dalej.
Z serca wszystkim Dziękujemy 

 

Szanowni Państwo! 

 

ZADYMA i ZAMIEĆ - już się kręcą w kółko!! 

Trzymajcie kciuki i kibicujcie. Wiosna w środku ZAMIECI - tylko u nas!!

wyniki online TUTAJ

 

 

 

 

Zanim Zamieciesz...

Drodzy Zawodnicy,
Widzimy się już za kilka dni. Dziękujemy bardzo za to, że zdecydowaliście się wziąć udział w naszej imprezie. Jak zawsze postaramy się najlepiej jak potrafimy żeby było bezpiecznie, wesoło, przyjaźnie i oczywiście trudno a na koniec żebyście wrócili do domu ze wspomnieniami na cały rok.
By tak właśnie wyszło i Wy musicie pamiętać o paru ważnych rzeczach:
Po pierwsze: 
Jak wiecie, zapisaliście się na bezdyskusyjnie najtrudniejszy zimowy i jeden z najtrudniejszych w ogóle ultramaratonów w Polsce. Trasa jest bardzo wymagająca pod względem technicznym i wydolnościowym i niestety wbrew oczekiwaniom paru z Was – SZLAKÓW NIE ODŚNIEŻAMY .
Jak zawsze trasa będzie bardzo dobrze oznakowana, ze szczególnym uwzględnieniem punktów niebezpiecznych gdzie będzie trzeba zachować szczególną ostrożność. Jednak, kiedy dodacie do tego śnieg, temperaturę, czas i ilość okrążeń robi się naprawdę ciężko.
Zatem zdecydowanie polecamy:
- raczki – mniejsze lub większe
- na oblodzone i strome miejsca kije trekkingowe

- gogle – na górze wieje jak jasny gwint i naprawdę niewiele widać,
- spory zapas skarpet – nie zbyt ciekawie się biega z mokrymi i zziębniętymi stopami
- jeśli ktoś ma więcej niż jedną parę butów TERENOWYCH - weźcie koniecznie
- grube rękawice, żeby mogły amortyzować upadki i ewentualnie łapać się gałęzi
- buff lub chusta na paszczę bo wieje
Po drugie:
PRZECZYTAJCIE REGULAMIN!!!! – choć raz – żeby np. wiedzieć, że sprawdzamy wyposażenie obowiązkowe.
Przypominamy jednocześnie, że nie dyskutujemy z obowiązkowymi rzeczami – nie masz – nie biegniesz!!
Kategorycznie ZAKAZUJEMY alkoholu i innych substancji odurzających. Wiemy, że jak mówią „jeden na  rozgrzewkę” nie zaszkodzi, ale u nas najważniejsze jest bezpieczeństwo. Stawcie się na odprawie. Będziemy mówić o szczegółach, trasie, bazie i wszystkim co może się przydać.
Po trzecie:
Bez względu na założenia jakie teraz macie czyli czy chcecie wygrać czy tylko zaliczyć parę okrążeń trzymajcie równe tempo. Nam wyszło, że ok 2-2,5 godz na pętlę to całkiem przyzwoicie.
Pamiętajcie, że każdy z Was musi zaliczyć jedną pętlę ale nie musicie biegać non-stop. Można się przespać, odpocząć, itp. To nie mistrzostwa świata ale impreza,  która ma Wam pokazać piękno gór za dnia i nocą, pozwolić pokonać własne słabości ale przede wszystkim dobrze się bawić.
Po zrobionej pętelce nie siedźcie za długo w bazie – ciężej będzie ponownie wyjść. Nie jedzcie za dużo – źle się będzie biegło. Jedzenia i picia będzie w bród ale pamiętajcie, że macie biegać
Po czwarte:
Gramy fair i nie skracamy.
Zdajemy sobie sprawę, że można wejść na szczyt szybciej i łatwiej ale nie na tym polega zabawa. Pomijając fakt, że grozi za to dyskwalifikacja bo to niebezpieczne ze względu na narciarzy, to jest to po prostu oszustwo i kropka.
Po ostatnie:
Na trasie w trakcie zawodów pojawią się nasze lotne patrole – będą sprawdzać znakowanie, Wasze samopoczucie i ogólnie stan trasy. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że nawet sam Ojciec Dyrektor ma zamiar się przelecieć jedną pętelke albo dwie jak mu się spodoba :)
W bazie zawsze będzie lekarz a nad całością czuwa GOPR.
Jeśli macie pytania – pytajcie, nurtujcie i gnębcie ale najpierw przeglądnijcie stronę i regulamin. Wiele odpowiedzi już tam jest, zwłaszcza w zakładce FAQ

***

INFO dla tych co pierwszy raz...

Jak co roku ZAMIEĆ będzie szaleć w gościnnych progach miasta Szczyrk w dniach 27 i 28 stycznia 2018 a towarzyszyć ponownie nam będzie niezła ZADYMA, na którą równie gorąco zapraszamy.

ZAPISY ruszyły.... Nie czekajcie na ostatnią chwilę, liczba dostępnych miejsc ograniczona

 

Z jakiej jesteś gliny? Co Cię zatrzyma?
Ból? Zmęczenie? Zimno? Strach?
Ile razy się podniesiesz zanim padniesz na dobre?
Ile razy wrócisz na górę?
A co ważniejsze ile razy wrócisz na dół?
Zrezygnujesz? Już? Tak szybko?
Chyba nie....
Raz w roku, zawsze w ostatni weekend stycznia, zawsze w Szczyrku i zawsze na Skrzycznem...,  ZAMIEĆ
Musisz tam być!

Tymczasem, wątpiącym czy warto, proponujemy seans, który pomoże podjąć decyzję :)

ZAMIEĆ 2017 - film z trasy, Camcraft STUDIO

ZAMIEĆ 2016 - film z trasy, Camcraft STUDIO

ZAMIEĆ 2015 - film z trasy, Camcraft STUDIO

ZAMIEĆ 2014 - relacja z trasy, reportaż MĘSKA STREFA

 

 

 

SPONSORZY:

            

 

 

 

          

   

 

 

 

  

  

  

 

 

 

PARTNER TECHNICZNY:

  

 

    

 

 

 

MEDIA:

 

 

 


  

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB