ZAMIEĆ 24h
ZAMIEĆ 24h

ZAMIEĆ to pierwszy w Polsce 24-godzinny Górski Ultramaraton Zimowy
rozgrywany na Skrzycznem w Szczyrku.  Zawodnicy mają za zadanie pokonać jak największą ilość pętli: Baza - Skrzyczne - Baza, w przeciągu 24 godzin.

Po raz kolejny ruszy też ZADYMA - czyli bieg anglosaski na dystansie 14km rozgrywany na stoku Skrzycznego trasą Zamieci, Zawodnicy której zazwyczaj 'przygotowują' trasę dla Zamieci :)

W tej edycji ruszy również ZAWIERUCHA, która zakręci się dookoła Szczyrku na dystansie 27km, nie asfaltem ale górskimi szlakami.

Tylko jedna kiepka, piękne widoki i szybka trasa.

To gratka dla wszystkich biegaczy, którzy boją się zimy w górach. Pokażemy Wam, że może być pięknie i przyjemnie. 

 

Na dystansie ZAMIECI dopuszczamy start Zawodników Indywidualnych oraz w Zespołach dwuosobowych, w konfiguracjach KK, MM, MIX.
Aby być sklasyfikowanym każdy Zawodnik musi ukończyć przynajmniej jedną pełną pętlę (ten w Zespole również).  Zwycięzcą jest Zawodnik / Zespół, który w czasie 24h pokona największą ilość pełnych pętli.
Każdy uczestnik w trakcie trwania Zawodów sam decyduje o strategii:
można biec bez przerwy lub pójść się przespać.
Zespoły mogą wymieniać się co pętlę, co dwie pętle lub co 5. Sami decydują jak rozłożyć siły.
Obowiązuje elektroniczny pomiar czasu. Drugi punkt kontrolny mieści się na szczycie Skrzycznego. Zabronione jest bieganie ”pod prąd” – czyli w odwrotnym kierunku niż ustalona trasa.
W Bazie Zawodów do dyspozycji Zawodników będzie punkt żywieniowy z ciepłymi daniami i gorącymi napojami.

Miasto Szczyrk zachęca do zaplanowania sobie dłuższego pobytu w tym urokliwym mieście. A niezwykle ciepli i gościnni okoliczni Górale chętnie ugoszczą Was czym chata bogata.

 

FAQ - ponieważ pewne pytania od Was się powtarzają, w związku z tym w zakładce FAQ znajdziecie wszystkie odpowiedzi na te najbardziej niepokojące Was pytania.

W razie dodatkowych pytań piszcie na maila: aktywnebeskidy@gmail.com 

 

 

PARTNERZY:

           

 

   

  

 

 

MEDIA:

 

 

 


  

© Copyright 2015 TEAM 2008
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB