ZAMIEĆ 24h
ZAMIEĆ 24h

sekcja FAQ - tutaj nasze odpowiedzi na Wasze najczęściej zadawane pytania (uzupełnione w kolejności pojawiających się w ostatnim czasie):

- START i META Zawodów na terenie Amfiteatru SKALITE, pod Skocznią

- PARKING Przy Amfiteatrze SKALITE obok Schroniska Hondrasik, dostępny jest bezpłatny parking ale pomieści max 80 samochodów. Na płycie Amfiteatru liczba dostępnych miejsc parkingowych może być ograniczona, wszystko zależy od ilosci śniegu który zastaniemy. Odradzamy jednak przyjazd na start własnymi samochodami. ZAMIEĆ odbywa się w terminie ferii zimowych i w Szczyrku będzie mnóstwo turystów. Chcemy Wam oszczędzić nerwów przy szukaniu miejsca do zaparkowania.

- DEPOZYT będzie - ale pamiętajcie, że nie odpowiadamy za to co tam włożycie.
- CIEPŁY POSIŁEK w Bazie będzie dostępny dla Zawodników ZADYMY i ZAWIERUCHY po okazaniu opaski na rękę, którą otrzymacie z nr startowym. ZADYMA / ZAWIERUCHA w kolorze czerwonym. ZAMIEC - zielony.

Ciepły bufet dla Zawodników ZAMIECI jest dostępny przez 24h trwania zawodów. Pamiętajcie jednak by zabrać coś ze sobą na trasę – wodę, batony, żele! Każdy startujący w poprzednich edycjach wie, że każde kółko jest inne i każde może zaskoczyć. To góry i należy być na to przygotowanym.
- W Schronisku na szczycie Skrzycznego, przez całe 24h trwania zawodów ZAMIEĆ możecie napić się gorącej herbaty i nawet zjeść coś pysznego, ale nie traktujcie Skrzycznego jak punktu odżywczego - za herbatę i inne przyjemności będzie trzeba w Schronisku zapłacić.
W każdej chwili po ukończonej pętli czyli po przekroczeniu linii Mety – Zawodnik może zejść z trasy aby odpocząć. Może pojechać do swojej kwatery i wrócić po kilku godzinach aby kontynuować zawody. Jeśli podejmiecie decyzje o zakończeniu zabawy – koniecznie zgłoście to w pkt mierzenia czasu - byśmy Was nie szukali po nocy w lesie!
- Rywalizacja Zespołowa:

- 'Drugi' Zawodnik z pary może wyruszyć na pętlę dopiero kiedy 'Pierwszy' z pary zamelduje się na Mecie
- Zawodnicy w sztafecie mogą pętle pokonywać wspólnie ale zaliczenie 1 pętli oznacza w tym przypadku pokonanie jej dwukrotnie; każdy Zawodnik musi mieć minimum 1 pętlę 'w nogach'
- W przypadku gdy jeden z pary “złapie” kontuzje drugi może nadal kręcić kółka ale tylko pod warunkiem, że kontuzjowany Zawodnik zaliczył przynajmniej jedno pełne okrążenie.

UWAGA: bieg w parze – nie zalicza tego samego okrążenia dwóm osobom.

- PAMIĘTAJCIE, że nie mamy wydzielonego pomieszczenie do odpoczynku i/lub oczekiwania na zmiennika z pary ZAMIECI. Zwyczajnie nie mamy na to warunków lokalowych

- Na mecie i/lub w trakcie imprezy możecie cieszyć się wsparciem osób towarzyszących – pamiętajcie jednak – spożywanie alkoholu oznacza dyskwalifikację Zawodnika. Częstowanie Zawodników napojami wyskokowymi grozi wydaleniem z Bazy zawodów.

W punktach do tego wyznaczonych, czyli na Mecie przy zmianie Zawodników, na półMetku czyli w Schronisku na Skrzycznym - support jest dozwolony ale tylko w tych miejscach!

Nie udzielenie pomocy Zawodnikowi w potrzebie - oznacza dyskwalifikację. Ale nie dopuszczamy indywidualnego supportu z zewnątrz poprzez ”dokarmiania” Zawodników, podawania kijków na trasie itp., dozwolone kibicowanie, oklaskiwanie i fotografowanie. Zawodnikowi z supportem grozi dyskwalifikacja. Traktujcie innych Zawodników tak jak sami chcielibyście być potraktowani i grajcie fair.

Opłacona koszulka bawełniana jest tylko dla Zawodników, którzy zgodnie z Regulaminem, wnieśli dodatkową opłatę za koszulkę do 31.12.2022

 

Macie pytania, wątpliwości – piszcie na maila: aktywnebeskidy@gmail.com 

  

        

 

      

 

 

             

 


  

© Copyright 2015 Aktywne Beskidy
All Rights Reserved.
Wykonanie serwisu: RevolWEB